FUE Saç Ekimi Nedir

FUE Saç Ekimi Nedir?

FUE Saç Ekimi Nedir? FUE tekniği ile doğal görünümlü daima büyüyen saçlar elde edilmektedir. Yaklaşık 45 yıldır uygulanan saç nakli ameliyatları son 6 yıldır iyice gelişmiş ve tek kıl halinde ekim yapılabilir hale gelmiştir. Foliküler denen ve 1-3 kıl içeren greftlerle yapılan nakillerde kozmetik sonuçlarda da oldukça yüz güldürücüdürmektedir. Eskiden yapılan ve hoş olmayan grup grup saçların çıktığı vakalar bile bu teknikle yeniden düzeltilmektedir. Yani ortalama 7-8 saat süren lokal anestezi altında yapılan uygulamadan sonra hasta hemen evine gidebilmekte pansumaFUE saç ekimi nedirn gerektirmediği gibi, iki gün sonra kafa şampuanla yıkanabilmektedir. Özel ince uçlu iğnelerle açılan küçük deliklere greftlerin yerleştirilmesi daha az hasara neden olduğundan, iyileşme daha çabuk olmakta ve saçlar da daha kısa sürede çıkmaktadır. Ortalama 6 ay sonra saçlar devamlı büyümekte ve bir yıl sonra tamamen çıkmış olmaktadırlar.

FUE Saç Ekimi Nedir? Nasıl uygulanır?

FUE saç ekimi saç köklerinin teker teker alınması metodudur. Saçlı deri kesilmeden uygulanır. Hastanemizde FUE metodu uygulanmakta ve bir seansta 4000 greft nakledilebilmektedir. Saçsız alan ne kadar büyük olursa olsun bir veya iki seansta açıklar kapatılabilmektedir. Donör alan (köklerin alındığı alan) antibiyotikli sargı ile kapatılmaktadır. Ardından sadece iki gün sonra sargı açılır ve tüm saçlı deri yıkanmaya başlanır. Sonuçta kesi ve dikiş olmadığından ağrı da olmaz ve sadece 1-2 adet ağrı kesici ve 4 gün ağızdan antibiyotik alınması yeterlidir. Ön alanda iğne deliği büyüklüğünde kanallar açılmaktadır. Bunlar içine konan kıl kökü greftlerini sıkarak tutar ayrıca ekilen bölgeye sargıya gerek kalmaz.

Ekilen kılların bir kısmı iki hafta içinde dökülür bazıları da dökülmeden büyümeye başlamaktadır. Kısaca özetlersek dökülen kılar da 3 ay sonra yeniden çıkmaya başlar. Önceleri ince ve seyrek olsa da 6 ayda kalınlaşır ve uzarlar. Bu yüzden saç ekiminin verimi en geç 12 ay gibi bir sürede ortaya çıkmaktadır. FUE yönteminde donör bölgede kesik olmadığından dikiş izi olmaz, ense kılları sizin bile fark edemeyeceğiniz şekilde hafif seyrelir. İyileşme süresinde ağrı da yoktur. Ayrıca FUE metodunda daha geniş alandan greft alındığından bir seansta daha fazla saç kökü ekilebilmektedir. FUE metodu saç ekiminde altın standart dediğimiz en iyi sonucu veren teknikler arasındadır.

Antalya saç ekim merkezimize bekleriz!..