Kaş Ekimi Antalya

Kaş Ekimi

Özellikle kadınların çok sık yaptırdığı işlemlerden birisi olan kaş ekimi lokal anestezi altında yapılmaktadır. FUE yöntemi ile kullanarak ekim yapan firmamız Antalya’da da çalışmaktadır. Kaşların dökülmesi, yanma gibi durumlarda uygulanabilen estetik bir işlemdir. Kaşı oluşturacak sıklaştıracak kıl kökleri vücudun uygun görülen yerlerinden mikromotorlar yardımı ile alınarak bölgeye ekilmektedir.

antalya kaş ekimiKaş Ekimi Nasıl Yapılmaktadır?

Ekimden önce, kıl kökleri nereden bulunur sorusunun da cevabını net bir şekilde vermek gerekmekiyor. Estetik ünitemizde yapılan deneyimlerimizde en iyi sonucu ense bölgesinden alınan kıl kökleri vermekte. Ancak kaş ekiminde kıl kökleri koltuk altı, kol tüyleri gibi bölgelerden de alınabilmektedir. Eğer kaşın sadece belli bir kısmında dökülme vb. bir durum mevcut ise operasyon 30 dakika gibi kısa bir zamanda sonuçlandırabilmektedir.

0.6-0.7 mm aletlerle alınan kıl kökleri cilt kesilmeden fue yöntemi ile belirlenen alana ekilmektedir. Kıl kökleri bekletilmeden ekim hemen gerçekleşir. Açısı daha önceden belirlenen kıl kökleri uygun alana yerleştirilmektedir. 400 ila 700 arası greft ekilerek tatmin eden sonuçlara ulaşılmaktadır. Burada önemli olan nokta ise kaş ekiminin doğal sonuçları doğurması. Ekim yaptırdığım anlaşılır mı sorusuna cevap olarak hastayı 1 ay sonra gören kişi kaş ekimi yaptığını herhangi bir şekilde fark edemeyecek doğal görünüme sahip olur.

Kimler Kaş Ekimi Yaptırabilmektedir ?

Kaş dökülmesi de toplumda % 0,5-1 oranında görülmektedir. Kaş dökülmesinin latince adı madarozistir. Doğuştan az veya ince kaşlara doğan insanları değil, kaşlardaki ani bir azalmayı veya dökülmeyi ifade etmektedir. Bu durum kaşlarda dökülme sebebine bağlı olarak geçici veya kalıcı olmaktadır. İatrojenik olarak yani kişinin fazla depilasyon yapması sonrasında yada bir takım sistemik yada hastalıklar sonrası olmaktadır. Kaş ekimi özellikle hipotiroidi, alopesi areata, kemoterapi, atopik dermatitler sonrası yaşanabilen kalıcı kaş dökülmelerinde ve fazla kaş alınmasıyla sonrası yaşanan kaş eksiklikleri durumunda yapılabilmektedir.

Kaşlar Ekildikten Sonra Neler Yaşanır ?

Kaş ekimi sırasında hangi donör bölge kullanılırsa kullansın sonuçta ekilen köklerin kaş gibi davranmaları beklenmemelidir. Bu kökler alındıkları bölgedeki davranışlarına benzer bir biçimde davranırlar. Ancak birçok insanın kaşları belli bir seviyeye kadar uzamakta ve şekillenmektedir. Ekim sonrası bir hafta köklerin tutma süreci yaşanır. Daha sonra sadece 4-6 hafta kadar bir süre ekilen kıllar dökülmektedir. Bu süreçte kökler yerinde kalmaktadır. Takiben 4-6 ay sonra tekrar bu kökler kıl üretimine başlar ve kaşların yavaş yavaş uzamaya başladığı gözlemlenir.Genellikle tam çıkma ve sonuç 1 sene içerisinde alınır. İşlem sonrası eğer saç kökleri kullanıldıysa bu kökler 1 ayda 2 cm kadar uzayacaklardır. Çoğunlukla açısal problemleri de azaltmak için çok kısa kullanım önerilmez.

Kaş Ekiminde Şekil Nasıl Verilir?

Kaş ekiminde sonuç uygun koşullarından sağlanmasının ardından uzmanlar ve hastanın ortak görüşü sonucu çizilerek belirlenmektedir. İz bırakmayan boya yardımıyla kaşların kalınlığı, uzunluğu ve sıklığı belirlenmektedir. Hasta kaşın nasıl şekil alacağı konusunda fikir sahibi olur. Geri kalan kısımda kaşın ekim yönü belirlenir ve uygulamaya geçilir.

Antalya saç ekim merkezimizde kaş ekimi de yapıyoruz. Saç, sakal, bıyık, kaş ekimlerinde uzman ekibimizle FUE yöntemi kullanarak çalışıyoruz.