Kaş Ekimi ve Alternatif Kaş Uygulamaları

Kaş Ekimi ve Alternatif Kaş Uygulamaları

kaş ekimi antalya

Erkeklerde de kadınlarda da estetik anlayışının merkezinde yüz güzelliği başta gelmektedir. Özellikle bayanlarda yüz güzelliğini tamamlayan unsurlar kaşlar ve kirpikler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak bazı sebeplerle özellikle kaş dökülmeleri yaşanabilmektedir ki bu hem görsel bozukluğa hem de buna bağlı olarak da psikolojik olarak olumsuz etkilenmeye neden olabilmektedir. Kaş dökülmeleri de tıpkı saç dökülmesine neden olan etkenlerden kaynaklı olmaktadır. Ayrıca dışarıdan maruz olunabilecek etkenlerle de bu soruna neden olabilir. Ancak çözümsüz bir sorun değildir. Kaş ekimi yapılarak bu problem ortadan kaldırılabilmektedir.

Kaş Dövmesinin Zararları

Yaygın olarak yapılan bir hata daha vardır. Bu da kaş dökülmeleri durumunda kaş dövmesi yaptırma yöntemi ile dökülmenin kamufle edilmeye çalışıılmasıdır. Bu yöntem dikkatli bakan biri tarafından çok rahat fark edilmektedir. Bir de ilerleyen dönemlerde renk değişimlerinde olumsuz neticelerle karşınıza çıkabilir. Bu nedenle kaş dövmelerinden çok kaş ekimini tercih etmek daha anlamlıdır. Sonuç olarak kaş dövmesi deri altına boya enjekte edilme usulüyle yapılmaktadır. Kaş ekim işlemi ise daha doğal ve görsel olarak daha memnuniyet sağlayan bir uygulamadır. Enseden ya da kulak üstlerinden alınan saç kökleri kaştaki seyrek bölgelere açılan kanallara nakledilerek kaş ekim işlemi gerçekleştirilmektedir.  Ama kaç dövmelerinde kullanılan kimyasal ürünlerin göze zarar verme olasılığı olduğu gibi kaş ekimi kadar olumlu sonuçlar da doğurmamaktadır.

Fue yöntemi ile kaş ekimi

Kaş ekim işlemlerinde de tıpkı saç için olduğu gibi operasyon öncesinde bir hazırlık evresi gerekmektedir. Bu hazırlık evresi sonrasında da bir adaptasyon süreci bulunmaktadır. Hazırlık evresinde sigara ve alkolden uzaklaşma, bazı ilaçların kullanımına ara verme ve uyku düzenine hassasiyet gösterme gibi birçok seçenek değerlendirilebilmektedir. Adaptasyon sürecinde ise kaş ekimini yapan uzmanın önerileri mutlaka değerlendirilmelidir. Bu öneriler doğrultusunda losyon kullanmak veya yıkama yapmak gibi ayrıntılara dikkat edilmelidir. Bu sayede fazlasıyla iyi ve beğenilen sonuçlar elde edilmektedir.