Saç Dökülmesinin Nedenleri

Saç Dökülmesinin Nedenleri

Erkek ya da kadın olsun herkeste bazı dönemlerde aşırı miktarlarda saç dökülmesi görülebilir. Erkeklerde “günah keçisi” olan suçlanan hormonun adı DHT. Bu hormona genetik yatkınlığı olan kişilerde ise miktarlar artabiliyor. Demir eksikliği, ateşli hastalıklar, agresif ve sinirli yapı içerisinde bulunulması fiziksel sorunlardır. Psikolojik rahatsızlıklar ve ruh halinin bozuk olması gibi sebeplerden dolayı da geçici yada kalıcı saç dökülmeleri de yaşanmaktadır. Saç dökülmesinin nedenleri hakkında kısaca bilgi verelim.

Saç dökülmesinin nedenleriSaç dökülmesinin nedenleri

Ortalama olarak her insan günde 75-125 arası saç dökülme sorunu yaşanmaktadır. Buna ek olarak yukarıdaki problemlerin eklenmesi ile bu sayıda bir miktar artış da görülmektedir. Bu sorunları çözüme ve olumluya çevirmek isterseniz eğer medikal tedavi ile uzman bir doktordan kan tahlili ile mevcut dökülmeyen saçlarınız için gerekli tedbirleri alabilirsiniz.

Bu durumun farkına vardığınız zaman ise bölgesel olarak saçlarınız, saç kökleriniz ile beraber aşırı dökülmüş ise saç ekimi fikrini de seçenekler arasında almanızda fayda vardır. Şunu kesinlikle unutmayın ki Antalya’da uzman hekimlerimiz, yılların verdiği deneyim ile çalışmaktadır. Aldığımız başarılı sonuçlardan dolayı tercih edilmekteyiz. Ayrıca sizlerin saç kaybını olağanüstü şekilde eski günlerinize çevirebilecek yapıya da, teknolojiye de sahibiz.

Kaş ekimi hakkında minik bilgiler

Çeşitli iç hastalıklar, kişinin tüy, kıl, saç, kaş gibi uzuvlarının dökülmesine ve kaybetmesine sebep olmaktadır. Ayrıca tuzlu sularda ya da aşırı sıcak havalarda fazla kalınmamalıdır. Ayrıca yapılacak olan bakımın yeterince yapılmaması da küçük de olsa sebeplerden biridir. Fakat kişinin iç bünyesinin bu ögeleri besleyecek kadar yetememesi, saç dökülmesi ile sonuçlanmaktadır.

Kaş ekimi sırasında normal bir insanın kaşlarının şekli nasıl ile bu formu yakalamak gerekir. Bu yüzden bütün kaşları aynı açı ile tamamlamak mümkün değildir. Üst, orta ve alt kenarlara en uygun açı ile kaşların ekilmesi gerekir. Paranız, dış görünüşünüz ve sağlığınız sizin için değerli ise, uzman hekimlerimizden bilgi alarak, ilk birkaç adımı gerçekleştirebilirsiniz. Antalya’da kaş ekimi yapıyoruz.