Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç Ekimi Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde erkeklerin çok yakındıkları konulardan bir tanesi de saç dökülmesidir. Bunun çözümü saç ekimi yaptırmaktır. Her ne kadar saç dökülmesi yaşayanların çok büyük bir kısmı bu durumun genetik olduğunun bilincinde olmasına rağmen birçok kişi dış etmenlere karşı koruma sağlayarak bu süreci yavaşlatmaya çalışırlar. Erkeklerin bu zaafını bilen birçok kişi ise uygun olmayan yollar ile kişileri kandırmaya çalışırlar.

Saç ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenlerSaç dökülmesinin önüne geçmek yada yavaşlatmak için bir çok kimyasal yada doğal yollar mevcuttur. Ancak bu yöntemler kişinin genetik yapılarına göre farklılıklar gösterebilir. Ancak bu yöntemlerden hiç birisi daha önce dökülen bir saçın yeniden canlanmasını sağladığı bilimsel olarak ispatlanmış değildir. Dökülen saç yerine uygulanan en büyük yöntem olarak son dönemde saç ektirmek tercih edilmektedir.

Saç Ekimi öncesi dikkat edilmesi gerekenler

Uzmanlar tarafından saç ekimi öncesi özellikle yapılması istenen şeyler şunlardır:

  • Saç ektirmeden önce minimumu üç gün önceden başlamak üzere asla sigara ve alkol kullanılmamalıdır. Saç dökülmesini de tetikleyen bu ürünler kesinlikle yasaklanmaktadır.
  • Saçlarınıza operayonel ekim yaptırmadan en az bir hafta öncesinde aspirin türevinden oluşan ilaçlar asla kullanılmamalıdır.
  • Genelde saç dökülmesi yaşayan kişilerin sıklıkla kullandığı ürünler vardır. Losyon yada serum gibi. Bu ürünler saç operasyonu öncesi tamamen bırakılmalıdır.
  • Saç ekim işlemi sonrasında bir süre saça dokunulamayacak veya yıkanamayacaktır. O nedenle saç ekim operasyonuna giderken duş almak oldukça mantıklı olacaktır.
  • Operasyondan önceki gece sağlıklı bir uyku uyumak ve operasyona giyilip çıkarılması kolay olan kıyafetler giyilmesi gerekmektedir. Özellikle baştan sokularak giyilen kıyafetler giyilmemelidir. En ideali önden fermuarlı kıyafetlerdir. Çünkü bu tür giysiler giyip çıkarırken saça dokunmazlar.
  • Eğer operasyonu yapacak olan uzman tarafından özellikle istenmediyse saç operasyonu yapılacak olan gün öncesi tıraş olmamak gerekir.