Saç ekimine nasıl karar verilir

Saç ekimine nasıl karar verilir?

Saç dökülmesinin basit ama birçok sebebi vardır. Ama en önemli ve çok sık karşılaşan sebebi genetik olmasıdır. Ayrıca kişilerde yaşanan çeşitli hormon bozuklukları da çok kolay saç dökülmesine neden olur. Ayrıca kişilerin beslenme sonucunda yaşadıkları birtakım eksiklikler de bulunmaktadır. Bu eksiklikler sonucunda da saç dökülmesi kaçınılmaz bir hal almaktadır. Peki, saç ekimine nasıl karar verilir?

Saçları oldukça sık yıkamak, ıslak iken sert havlu ile kurulamak, uygunsuz taraklar ve fırçalar kullanmakta saçların dökülmesinin en önemli sebeplerindendir. Çeşitli mevsimler değişikliğinde de saç dökülmesi yaşanabileceği gibi hamilelik ve menopoz döneminde de ufak da olsa dökülmeler gözlerden kaçmamaktadır.

Saç ekimine nasıl karar verilirSaç Ekimine Nasıl Karar Verilir?

Saç dökülmesini yaşanan bütün bireylerin tek çıkış noktası saç ekimidir. Artık saç dökülmesine tahammül edemeyen bireyler çözümü saç ektirmekte bulmuştur. Uzun süre saç dökülmesi ile karşı karşıya kalan bireyler ya da kellik problemi yaşayan kişiler toplumdan kendilerini dışlanmış olarak görebilirler.

Bu durumdan kurtulmak isteyen bütün bireyler çözüm için saç ektirmeye karar verirler. Bir operasyon olan saç ektirmekten korkulmamalıdır. Bireyler ancak bu korkularını saç ekimi yapan merkezin uzmanı ile görüşerek uygulama hakkında bilgi edinmelidir. Ne kadar basit bir uygulama olduğunu ancak uzmanla görüşerek anlayabilir.

Saç ekimine karar veren bireyler operasyona uygun olup olmadığı hakkında gerekli testlerden geçirilmelidir. Yapılan testler olumlu çıkarsa ancak saç ekimi yapılması mümkün olmaktadır. Saç ekimi uzmanlar tarafından yapıldığında kafada herhangi bir iz kalmamaktadır. İlerleyen zamanlarda istenilen saç tipine ulaşan bireyler çok memnun olarak uzun süre neden beklediklerini düşünürler.

Saç ekimi çok fazla para gerektirmeyen bir uygulamadır. Her bütçeye kolaylıkla hitap edebilir. Saç ekimi sonrasında hastalar aynı gün içerisinde taburcu edilmektedir.

Antalya’da saç ekimi yapıyoruz.