Saç Kremleri Saç Döker mi

Saç Kremleri Saç Döker mi?

Şampuanlar saç döker mi sorusundan sonra da en çok sorulan sorulardan bir tanesi de ‘saç kremleri saç döker mi’dir. Saç kremlerinin asıl amaçları, saçın şampuanla kaybettiği ve saçında bulunan bazı yağların, kremler sayesinde geri getirilmesini sağlamaktır. Fakat yapılan araştırmalara göre ise satılmakta olan bütün saç kremlerinin %90 ı bu işte başarısız olmuştur. “Saç kremleri saç döker mi?” sorusuna cevap verelim.

Saç kremleri saç döker miSaç Kremleri Saç Döker mi?

Neden Saç Kremleri Kullanılmamalıdır?

Birçok saç kremleri, saç dökülmesi problemini azaltmak yerine saç sağlığını kötü bir yönde etkilemekte ve saç dökülmesini de arttırdığı görülmüştür. Ayrıca saç kremleri, saç tellerinin incelmesine, güçsüzleşmesine, sürtünerek kırılmasına, gerilmesine ve yapısında bozukluklar yaratmasına neden olmaktadır.

Birçok araştırmada göstermiştir ki, saç kremleri istenilen görevi yerine getirememektedir. Hatta saçın dökülmesine neden olduğu, saç sağlığı için yeterli olmadığı ortaya çıkmıştır. Yani saç bakım ürünlerinin neredeyse hepsi sadece pazarlama ve reklamlarla kullanıcılara yanlış tanıtıldığı söylenebilir.

Bu tarz saç bakım ürünlerini kullanmamanızı öneririz. Bunun yerine kendi saç dökülmesi yönteminizi geliştirmelisiniz. Saçlarınıza kendi doğal bakım maskenizi yapabilirsiniz. Tabi ki de bu yöntem saçlarınız için de daha mantıklı ve sağlıklı bir yöntem olacaktır. Ayrıca bilindiği üzere bitkisel çözümlerin hiçbir şekilde yan etkisi bulunmamaktadır.

Saçların Dökülmemesi İçin Ne Yapılmalı?

Saçların dökülmemesi için bunları yapmayın!

  1. Kahve, çay, alkol ve acılı besinler tüketimini aza indirmeli ve ağır yemeklerden uzak durmalısınız. Mide, ağır yemekleri sindirirken zorlanarak sindirim sırasında kanın mideye hücum etmesini sağlar. Saç dipleri de kandan yararlanamaz.
  2. Yemeklerden sonra ıhlamur, nane ya da papatya çayı için. Bu bitkiler sindirimi hızlandırarak vücuttaki kanın eşit miktarda dağılmasını sağlar.
  3. Saçlarınızı iki ila üç günde bir yıkamaya çalışın. Her gün veya sık sık yıkarsanız saçın yapısına zarar vererek daha hızlı yağlanmasına neden olursunuz.
  4. Protein ve vitamin tüketiminizi arttırın.
  5. Saçlarınıza mümkünse jöle sürmeyin. İlla süreceksiniz de aynı gün içerisinde kesinlikle saçlarınızı yıkayın. Çünkü saçınıza jöle sürdüğünüz zaman saçınız nefes alamaz.
  6. Özellikle deniz ürünleri olmak üzere bolca sebze ve kırmızı et tüketin.